sobota, 21 marca 2015

Zabawa w ... WARSZTATY KULINARNE! :)

Z początkiem tego roku podjęliśmy wyzwanie WEGE 30 dni. Pchnęły nas do tego myśli o zdrowiu naszym i naszych dziewczynek. Stwierdziliśmy więc, że może warto spróbować. Teraz z diety wegańskiej zostało nam nie jedzenie mięsa i nabiału, sięgamy za to po jajka i od czasu do czasu ryby. Jednak najważniejsze do czego zapałałam wielką miłością jest ZDROWIE, Czytanie etykiet produktów, ustalanie zdrowego menu, czytanie tysiąca artykułów, zdobywanie mnóstwa informacji o witaminach i składnikach mineralnych. Dowiedziałam i wciąż dowiaduję się po co warto sięgać!  Spróbowaliśmy tylu nowych dań, ilu nie zjedliśmy przez większość naszego życia! Co więcej odnalazłam pasję, którą chcę dzielić się nie tylko z najbliższymi, ale również z innymi ludźmi. Pragnę wciąż zdobywać wiedzę, próbować nowych dań i zarażać tym! Czytając natrafiłam na trafne zapytanie - dlaczego od ludzi będących na diecie wegetariańskiej/wegańskiej oczekuje się że będą chodzącą encyklopedią? Jeszcze kilka miesięcy temu nie zastanawiałam się czy dostarczam wszystkich składników dziewczynkom, nie wiedziałam gdzie znaleźć największe pokłady żelaza i jak zwiększyć jego wchłanialność, gdzie znajdę wapń czy magnez. Myślałam tylko o tym, czy zjadły odpowiednio dużo, tylko przecież nie chodzi o to żeby JEŚĆ tylko żeby się ODŻYWIAĆ! I to hasło przyświeca mi każdego dnia! 

I to hasło będzie przyświecać nam i naszej misji którą właśnie podejmujemy! W miniony czwartek przeprowadziliśmy nasze pierwsze warsztaty kulinarne z przedszkolakami. Dzięki wielkiej uprzejmości i otwartości Pana Dyrektora oraz pracowników przedszkola mogliśmy wraz z dziećmi porozmawiać o wspólnym gotowaniu, znajomości owoców i witaminach. Dzieciaki były bardzo otwarte i chętne do współpracy.  Razem przygotowaliśmy mleko kokosowe, które stanowiło bazę naszych koktajli. Dzieci cieszyły się możliwością wybierania ulubionych owoców, krojenia ich, a potem miksowania w blenderze. Jedni chętniej, inni mniej chętnie próbowali przygotowany przez nas koktajl, ale mamy nadzieję, że nadejdzie czas, że wszystkie dzieciaki ze smakiem będą zajadać się takimi zdrowymi smakołykami! Taki jest właśnie nasz cel - nauczyć ich jedzenia zdrowych produktów, pokazania im, że takie przekąski mogą być nie tylko zdrowe, ale i smaczne! Takie spotkania będą odbywać się cyklicznie i mamy nadzieję, że również inne przedszkola chętnie przyjmą nas do siebie! :)W najbliższy wtorek odwiedzimy kolejne przedszkolaki, a w środę będziemy nagrywać dla was program wielkanocny! :) Jesteśmy dla was!!!

Naszej misji mówimy - CZAS START!!! :)

Z całego serca dziękujemy tym, którzy nas wspierają. Dziękujemy naszemu pierwszemu sponsorowi - firmie GRAWER LASEROWY dzięki któremu mogliśmy zakupić deski do krojenia dla dzieci oraz materiały na fartuszki, które szyliśmy samodzielnie :) 
Poszukujemy nadal ludzi, którzy są chętni by wesprzeć nas w naszych działaniach ! :)

Tak właśnie to wyglądało:

1 komentarz:

  1. Super sprawa super pomysł. A dziewczynkom chyba bardzo się podobało w przedszkolu:) kaska s.

    OdpowiedzUsuń