niedziela, 2 kwietnia 2017

Zabawa w ... KSIĄŻKI KULINARNE DLA DZIECI! :)


Kochani! Dziś Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci! W związku z tym dzisiaj dzielimy się z Wami książkami jakie znajdują się w Naszej biblioteczce i są typowo książkami kulinarnymi dla dzieci! Macie takowe w swojej biblioteczce? Może zdradzicie Nam po jakie jeszcze warto sięgnąć ?
Musze przyznać to książki kulinarne dla dzieci to świetna pozycja w domowej biblioteczce. Zachęcą wasze dzieciaki do wspólnego gotowania, pozwolą odkryć swoje możliwości i nauczą samodzielności. Zawarte w nich również bardzo łatwe przepisy dadzą sporo możliwości dzieciakom i uwierzcie mi na słowo - zrobienie samodzielnie kanapki nabierze innego wymiaru, nie mówiąc już o innych, trudniejszych daniach! Zdjęcia czy grafiki tych książek pobudzą wyobraźnię i pokażą dzieciom, jak niezwykły może stać się budyń jeśli okrasimy go drobnymi dodatkami. 
Pokazujcie i kupujcie swoim pociechom książki, także te kulinarne. Pobudzajcie ich kreatywność, uczcie i zachęcajcie. Wspólne gotowanie to niesamowita przygoda i doskonale spędzony czas! Sprawdźcie sami! :)

"Mama tata patelnia i ja" - bez wątpienia ta książka zajmuje pierwsze miejsce w naszej "Biblioteczce małego kucharza". Dlaczego ? Po pierwsze dlatego, że to pierwsza książka kulinarna jaka znalazła się w naszym domu! Po drugie dlatego, że urzeka mnie treścią. Zawarto w niej ciekawe informacje na temat wspólnego gotowania z dziećmi, od czego zacząć, jak zachować bezpieczeństwo, na co pozwolić dzieciom w kuchni. Przy każdym przepisie znajdziecie poradę co może przygotować wasze dziecko i jak może Wam pomóc. Dodatkowo dla ułatwienia przepisy podzielone są na pory roku. Jeśli kiedykolwiek pomyślę o wydaniu książki, będzie do tej podobna, będę się nią bardzo inspirować.
"Piramida w kuchni" i "Piramida w kuchni na wynos" Joanna Gorzelińska - przede wszystkim urzekają graficznie! Najważniejsze informacje w pigułce rozrysowane na kilku pierwszych kartkach książki pociągają do tego by zajrzeć dalej i zgłębić je bardziej. Zdrowe, smaczne i do tego łatwe do przygotowania dania mogą z przyjemnością przygotować nawet najmłodsi wspólnie z rodzicami."Piramida w kuchni na wynos" to zbiór przepisów dla szkolniaków, gdyż zawiera dużo propozycji do lunchboxa, a w dodatku na końcu książki znajdziecie gotowe propozycje na w całości skomponowane lunchboxy. Warto mieć je w swojej biblioteczce. Zaglądnijcie TUTAJ po więcej informacji o tej książce na naszym blogu.
"Książka kucharska dla dzieci CECYLKA KNEDELEK" - seria książek kucharskich, których główną bohaterką jest gąska Cecylka. Nie wiem jak znalazły się one w naszej biblioteczce, ale na pewno dobrze się stało. Mimo ich podeszłego wieku, a w związku z tym niezbyt ładnych zdjęć, te książki przyciągają. Przesympatyczne Cecylka opowiada o swoich przygodach, które mają ścisły związek z przepisem umieszczonym na kolejnej stronie książki co okazuje się świetnym pomysłem dla dzieci. Jeśli chodzi o przepisy znajdziecie tutaj dużo tradycji i to jest w niej bardzo kuszące! Podzielona na kolory wciąga by dowiedzieć się co kryje się pod danymi kolorami! Polecamy ogromnie! :)

"Wielkie gotowanie na ulicy Czereśniowej"R.S. Berner i D. von Cramm  - to książka, po którą bardzo lubią sięgać dziewczynki i robią to bardzo często. Nie tyle po to by gotować, a po to by po raz kolejny pytać o imiona mieszkańców ulicy Czereśniowej choć niemal wszystkich już dobrze znają. Znajdziecie w niej ciekawe przepisy podzielone na pory roku, przy przepisach często komentarz, poradę lub jakąś ciekawostkę. Wiecie, że pestki wiśni warto umieścić w poszewce i taką poduszką ogrzewać stopy zimą ? :) Polecamy ją ogromnie. Pisałyśmy już o tej książce TUTAJ.


"Gratka dla małego niejadka" Emilia Dziubak - grafika bardzo w naszym stylu, przykuwa uwagę, jest nietypowa i tym samym wyjątkowa. Przepisy w książce są przyjemne, bardzo łatwe i zachęcające. Zawiera kilka informacji o zdrowym odżywianiu i o tym jak ważne są witaminy, a w całości znajdziemy kilka świetnych grafik - zadań. Taka odskocznia od przepisów i jednocześnie urozmaicenie książki kusi nas by zostać z nią dłużej. Pozycja konieczna i biblioteczce małego smakosza! Więcej o tej książce pisałyśmy TUTAJ.

"Gotuj z kuchcikiem. Poleca Kinga Paruzel" - chcąc być z Wami szczera muszę przyznać, że nie urzeka mnie ta książka, szczególnie jeśli chodzi o grafikę i zdjęcia potraw. Właściwie to dwie podstawowe rzeczy, którymi kieruje się ktoś taki jak ja, czyli wzrokowiec. Jeśli książka przyciąga mnie graficznie, zgłębiam ją bardziej, czytam przepisy, analizuję. Tutaj niestety jest zupełnie inaczej. Jednak muszę przyznać, że jeśli chodzi o same przepisy są bardzo ciekawe, zdrowe i brzmią smacznie!

"Wesoła kuchnia" - mimo, że ta książka również nie przyciąga graficznie, to jednak może przyciągać do siebie wierszykami, którymi został okraszony każdy przepis. Wierszyki nawiązują do proponowanego przepisu, więc jeśli wasze pociechy lubią czytać, a w dodatku czytać wierszyki zapewne w trakcie lektury tej książki zaciągną Was do kuchni! :) Myślę, że maluchy mogą ją bardzo polubić! :)***2 komentarze: