niedziela, 9 listopada 2014

Zabawa w ... CIASTO DYNIOWE! :)

Spotkania rodzinne kojarzą mi się z suto zastawionym stołem, domem pełnym ludzi i poszukiwaniem miejsca do siedzenia, z gwarem i śmiechem, cudowną atmosferą nie do opisania, przekrzykiwaniem się i rozmowami o sprawach ważnych i błahych.  I choć z czasem coraz mniej nas przy stole, część wyjechała, część pracuje a innych już z nami nie ma, to zawsze jak tu wracam czuję to wszystko. Bo nie ważne jest ilość, a jakość i atmosfera, którą potrafimy stworzyć w każdych warunkach! Takiej rodziny życzę wszystkim!

W przeciągu dwóch dni zjedliśmy chleb dyniowo-bananowy, ciasto marchewkowe, szarlotkę z kaszy jaglanej, sałatkę, pieczeń i wiele innych wersji mięsnych :) A już myślimy, co by tu jutro, bo wszystko się pokończyło  :) 

Mimo wyjazdu pamiętałam o was i dziś zostawiam wam przepis na PYSZNE ciasto dyniowe! :) Upiekłyśmy go z dziewczynkami i formie serca, zupełnie spontanicznie, tuż przed powrotem naszego taty z pracy :) Szybkie i łatwe w przygotowaniu, a efekt naprawdę wart spróbowania! :) Dla łasuchów polecam polewę czekoladową, myślę, że idealnie wpasowałabym się w to ciasto!

Dziewczynki wyszykowały się do pracy w kuchni i kazały sobie wpiąć we włosy wszystkie spinki jakie znalazły :)
Składniki:

4 jajka
150g masła
180g cukru
300g mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka imbiru
szczypta soli
400g startej dyni
150g suszonej żurawiny

Przygotowanie:

Jajka, masło i cukier ubić w mikserze. Dodać mąkę, proszek, sodę, imbir i sól. Wszystko razem wymieszać. Dodać dynię i żurawinę. Przełożyć do formy i piec godzinę w 170 stopniach.

/Zaczerpnięte z magazynu "KUCHNIA"/

SMACZNEGO!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz