czwartek, 13 sierpnia 2015

Zabawa w ... OWOCOWE SPRING ROLLSY! :)

Gdy pojawia się dziecko świat wywraca się do góry nogami, biegamy jak nakręceni, chodzimy jak w zegarku, chuchamy, dmuchamy, pieścimy i prześcigamy się z myślami w wychowywaniu. Po drodze popełniamy mnóstwo błędów, na niektórych uczymy się od razu. Inne dostrzegamy po czasie, najczęściej za późno. Bijemy się z myślami co zrobiliśmy źle, gdzie pojawił się ten błąd i dlaczego do nie dostrzegliśmy. Chodzimy smutni i zatroskani, źli na siebie, a może na dziecko ? Jedno jest pewne - popełniamy kolejny błąd, zamiast cieszyć się, uśmiechać, radować i tym obdarzać nasze dziecko, my pochłonięci zmartwieniami, nie dajemy im tego co najlepsze, co najważniejsze, by uniknąć kolejnych porażek, których jeszcze wiele przed nami. Dobrze więc czasami ocknąć się w odpowiednim momencie i uśmiechnąć się do siebie, podnieść głowę i kroczyć dalej przed siebie z pozytywnymi myślami!

***

Jakiś czas temu dzięki Karolinie z bloga Rudej Gotowanie zakochaliśmy się w spring rollsach warzywnych. Wtedy też wpadłam na pomysł by zamiast warzyw, wypełnić je owocami. Zwlekałam dość długo przekonana, że dziewczynki niezbyt chętnie będą je jeść. O jak się myliłam! Nie dość, że wielką przyjemność sprawiło im ich przygotowanie, to jeszcze zajadały się ze smakiem! Mocząc je w miodzie wymieszanym z sokiem z cytryny były zachwycone! Tak więc z czystym sumieniem i wielką radością mówię - to był strzał w dziesiątkę! SPRING ROLLSY Z OWOCAMI

Składniki:

papier ryżowy
jabłko
gruszka
banan
brzoskwinia
kiwi
mięta
inne ulubione owoce
miód
sok z cytryny

Przygotowanie:

Wszystkie owoce myjemy, obieramy i kroimy w słupki lub plasterki.
Papier ryżowy zamaczamy na chwilkę w wodzie, kładziemy na deskę i czekamy by zmiękł. Układamy listki mięty, owoce, polewamy miodem i skrapiamy sokiem z cytryny lub robimy sos z miodu i cytryny, w którym później będziemy moczyć nasze spring rollsy. Zawijamy - najpierw boki do środka, a następnie zwijamy rulonik. Możemy podać również z rozpuszczoną gorzką czekoladą :)

SMACZNEGO!!!

2 komentarze: