piątek, 28 sierpnia 2015

Zabawa w ... JOGURTOWE LODY MALINOWE :)

Czas tak pędzi, że czasami naprawdę nie nadążam. Raptem 4 lata temu trzymałam na rękach maleńką kruszynkę, moją. 9 miesięcy później okazało się, że w brzuchu kiełkuje kolejne małe cudo. Bałam się, cieszyłam, martwiłam, myślałam na zmianę. Nie było łatwo (jak już wiecie) więc zamartwianie się było jednak jak najbardziej na miejscu. Teraz jak patrzę na nie, wiem, że świata poza sobą nie widzą. Bawią się, szaleją i kłócą na przemian. Choć tego ostatniego naprawdę jest niewiele. Kochają się. Mocno, prawdziwie, szczerze, delikatnie, po dziecięcemu. I gdy nagle, tak bardzo szybko i nie wiadomo skąd, nadszedł czas przedszkola, martwię się. Nie tyle o to, że będzie płacz czy nie będą chciały chodzić, ale o to, że będą osobno. Jak to na nie wpłynie? Każda znajdzie sobie koleżanki, zaadaptuje się w swojej grupie, pozna inne zabawy. Jak to się odbije na ich relacji ? Czy będą za sobą tak bardzo tęsknić, że po powrocie do domu nagadać się nie będą mogły i nabawić też? Tak, że nawet czasu na wspólne gotowanie braknie? :) Czy przestaną się dogadywać i tak świetnie razem bawić? Przestaną tworzyć wspólne historie, robić z salonu fabrykę zabawy, z sypialni rodziców przedszkole, a z kuchni sklep? Wiem, że to takie banalne, proste i może głupie? Ale ja naprawdę tego boję się najbardziej. Wierzę jednak, że siła dziecięcych, siostrzanych serc przetrwa !

***

Z racji, że nowe fale upałów zamierzają ogarnąć nasz kraj mamy dla Was przepis na pyszne lody jogurtowe! :) Banalnie proste - wyśmienicie pyszne! SPRÓBUJCIE KONIECZNIE! :)

LODY JOGURTOWO - OWOCOWE :)

Składniki:

1 kubek malin lub jeżyn
miód - ilość według uznania
125 g jogurtu koziego lub zwykłego

125 g jogurtu koziego
miód - według uznania

Przygotowanie:

Maliny dokładnie myjemy, miksujemy razem z miodem i jogurtem. Sprawdzamy smak. Pamiętajcie, że po zamrożeniu lody tracą nieco na smaku, więc jeśli chcecie słodkie lody, podczas smakowania muszą być przesłodkie :) Wlewamy do foremek, do ok. 2/3 wysokości. Wkładamy do zamrażalki. W tym czasie przygotowujemy masę jogurtową mieszając jogurt z miodem. Po ok 30 - 60 minutach wyciągamy lody z zamrażalki, dopełniamy masą jogurtową i wkładamy patyczki. Zmrażamy przez 4-6 godzin. Po tym czasie zjadamy! SMACZNEGO! :)

P.S. Powiem wam szczerze, że następne lody jakie wylądują w naszym zamrażalniku będą składały się z jogurtu i miodu! Ta biała masa była nieziemsko pyszna! :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz