niedziela, 9 sierpnia 2015

Zabawa w... LODY ARBUZOWE!!! :)

W takie upały jakie ostatnio szaleją nasze ciało odmawia posłuszeństwa, leżymy i czytamy, czytamy i leżymy, a i tak ciężko jest wytrzymać. W takie upały to i mózg odmawia mi posłuszeństwa. W głowie pustka, nie myślę o niczym innym tylko o tym jak doznać ulgi, jak choć odrobinę się schłodzić, by sobie pomóc. 

Dziś więc bez rozpisywania się, bez rozmyślania i wspominania. Dziś tylko LODY! Tym razem arbuzowe z odrobiną kiwi! Któż z nas nie ubóstwia ARBUZÓW latem, któż z nas na nie nie czeka z utęsknieniem ? Któż z nas nie raz łapie się na tym, że za wcześnie daje się skusić :) Ale cóż, taki ich urok. Kochamy je i już! 

Mam więc nadzieję, że dacie się skusić na pyszne ArbuzoweLOVE i już jutro będziecie chłodzić się tymi pysznymi lodami! Dużo chłodu dla Was! :)

Składniki:(na 6 sztuk)

1/2 arbuza
1/4 szkl. mleka(u nas owsiane)
ewentualnie 1 łyżka miodu

1 kiwi
1 łyżka miodu

Przygotowanie:

Wycinamy miąższ z arbuza, wyciągamy pestki i miksujemy w blenderze razem z mlekiem. W razie potrzeby dodajemy miód i jeszcze chwilę miksujemy. Wlewamy masę do foremek zostawiając 1/3 miejsca na warstwę kiwi. Wstawiamy do zamrażalki i czekamy aż się trochę zmrozi (u nas ok 1 godzina). W tym czasie obieramy kiwi i miksujemy razem z miodem. Schłodzoną warstwę arbuzową wyciągamy z zamrażalki, nakładamy warstwę kiwi i wkładamy patyczki. Mrozimy ok 4-6 godzin. CHŁODZIMY SIĘ ZJADAJĄC ! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz