niedziela, 22 lutego 2015

Zabawa w ... KOKTAJL JAGODOWY Z CHIA! :)

Wsiąść do pociągu byle jakiego... 

Chyba każdy z nas ma takie chwile, że chciałby gdzieś uciec, schować się przed światem. Nam często się to marzy, zamieszkać z daleka od tej pogoni za wszystkim, od szufladkowania, wchodzenia w jakieś ramy, od wiecznego oceniania przez innych. W tym całym zgiełku z całych sił robimy wszystko by być sobą w 100 %, by nie mieścić się w żadne ramy, by mieć swój styl, swój świat, swoje życie. Nie myślimy o tym co powiedzą inni, wierzymy w swoje racje i w to, że właściwie kierujemy własnym życiem, bez względu na to co inni sobie pomyślą. 
Jesteśmy sobie, sami dla siebie. Lubimy ludzi, jesteśmy otwarci, szanujemy ich zdanie, potrafimy przyjąć krytykę i rozumiemy odmienność poglądów, działań, wyobrażeń, myśli, potrzeb, pragnień.
Ale mamy swój świat, taki, który tworzą nasze marzenia. Marzenia o beztrosce, spokoju, szczęściu. 

MARZENIAMI MALUJEMY MIŁOŚĆ!

Bo najważniejsze, to żyć w zgodzie z samym sobą. Wszystko inne wtedy jest łatwiejsze, życie prostsze i myśli spokojniejsze. 

***

Zastanawiałam się czym was dzisiaj pokusić i pomyślałam, że nie ma co uciekać od tego co ostatnio zawróciło nam w głowie - koktajle!!! Ten dziś obfituje w ostatki jagód wyciągniętych z zamrażalki (robią się tam wielkie pustki - lato przybywaj!) oraz nasiona chia. Nie wiem czy to na miejscu czy nie, ale prawda jest taka że chia nas nie urzekają, może nie potrafię ich właściwie przyrządzić, nie wiem. Jednakże zważając na ich"cudowne" właściwości przemycam je w naszym menu. Tym razem dorzuciłyśmy je do naszego koktajlu i wypiłyśmy ze smakiem, dostarczając tym samym naszym organizmom kwasów Omega 3 i Omega 6, witamin E, B1, B3, żelaza, magnezu, wapnia i fosforu oraz dużą ilość białka! :)

Składniki:

1 banan
1 jabłko
2 garście jagód
mleko roślinne (lub inne)
3 łyżki puddingu  z nasion chia*

Przygotowanie:

Banana i jabłko obieramy i kroimy na mniejsze części. Dodajemy jagody,chia i mleko. Miksujemy. W razie potrzeby dolewamy mleka - w zależności od tego jaką chcemy mieć konsystencję. Pijemy ze smakiem :)

*2 łyżki chia zalej szklanką mleka oraz łyżeczką syropu klonowego(lub innego) i dobrze rozmieszaj trzepaczką. Odstaw na 10 minut i ponownie zamieszaj. Całość odstaw do lodówki na noc lub na min. 3 godziny. 


SMACZNEGO!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz