niedziela, 12 marca 2017

Zabawa w..... KOKTAJL NA SOKU POMARAŃCZOWYM! :)Nie raz już dawałyśmy Wam jasno do zrozumienia, że uwielbiamy koktajle!!! Zielone, żółte, pomarańczowe, a nawet te cudnie bordowe! Nie dość, że w takim koktajlu możemy "przemycić" wiele cennych składników, to jeszcze są naprawdę pyszne! Moje dziewczynki je uwielbiają, choć nie wszystkie wypijają do dna. Jednak te, które robią razem ze mną i mają na nie ogromny wpływ, piją z wielką przyjemnością. 


Gdy wkraczamy razem do kuchni by przygotować koktajl oddaję im możliwość decydowania o tym, co wrzucimy do blendera. To daje im poczucie sprawcze, co mocno wpływa, na późniejszą decyzję o wypiciu, bądź też nie, sporządzonego koktajlu. Czasami pomysły dzieciaków są dość ciekawe, dlatego nie wykluczamy naszej ingerencji. Warto wtedy coś podpowiedzieć, wytłumaczyć, pozwolić dziecku spróbować, zachęcić do zmiany decyzji. Nie narzucajmy, nie nakazujmy, raczej rozmawiajmy, próbujmy i starajmy się szukać wspólnych rozwiązań. Jeśli wasze dziecko nie lubi szpinaku, ale jego ulubiony kolor to zielony (zielona może być też trawa po której uwielbiamy biegać czy ulubiona postać z bajki - cała nadzieja w naszej wyobraźni!) spróbujcie go jakoś przekonać, że te kilka listków może wiele odmienić! :) Zobaczycie, że to wcale nie jest takie trudne! Wystarczy chcieć i uwierzyć w dzieciaki!

Na facebooku już jutro pojawi się konkurs, a tutaj przedstawiamy Wam pomysł na pyszny koktajl, którego podstawą jest sok pomarańczowy z firmy Sady Wincenta, o których pisałyśmy Wam tutaj.

Skusicie się na takie bardzo owocowe, pyszne szaleństwo!? :)

Składniki: 
200 ml soku pomarańczowego Sady Wincenta
1 banan
1 gruszka
1/2 pomarańczy

Przygotowanie:
Wszystkie owoce obieramy, pomarańcze filetujemy, i wrzucamy do blendera. Wlewamy sok i miksujemy na najwyższych obrotach. Pijemy na zdrowie :) 


5 komentarzy:

  1. Takie koktajle są niesamowicie dużym zastrzykiem witamin. Uwielbiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Посетителю нет причины персонально общаться с дилером, каждую закупку допустимо оплачивать дистанционно. Для покупки товаров на портале HydraЮнион используют интерактивные платежные системы, а также крипту. Создание крипты дает шанс любым клиентам ресурса hydraruzxpnew4af onion осуществлять персональные соглашения по всей стране.

    OdpowiedzUsuń