środa, 22 marca 2017

Zabawa w ... KSIĄŻKI O GOTOWANIU DLA DZIECI! :)


Już niedługo będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich! W związku z tym postanowiłyśmy podzielić się z Wami książkami, które czytamy na co dzień, ale też pobuszowałyśmy trochę w bibliotece w poszukiwaniu pozycji, które mogłybyśmy Wam polecić. Wszystkie książki są dostępne w naszej bibliotece miejskiej, więc myślę, że i Wy w waszych je znajdziecie! UWAGA! Zanim po nie pójdziecie - nastawcie się na wspólne gotowanie. Dzieciaki z pewnością zechcą upichcić coś wspólnie z bohaterami książki :)


"To wszystko pyszne" Alexandra Maxeiner i Anke Kuhl (6+) Zarówno ja, jak i dziewczynki, zakochałyśmy się w tej książce! Mimo że na okładce zadedykowano ją dla dzieci powyżej 6 roku życia, zainspiruje i zaciekawi najmłodszych. Zawiera sporo treści oraz doskonałą grafikę. Czego dowiemy się z książki? Naprawdę wszystkiego o jedzeniu! Od początku jego istnienia :) Przeczytamy o tym, co jadamy w różnych krajach, dowiemy się o głodujących i o marnowaniu jedzenia, o tym, jak jedzenie na nas wpływa, a także jak nietypowe rzeczy jada się w innych krajach. Czasami coś nas "obrzydzi", a czasem zachwyci. Warto ją mieć w swojej biblioteczce. My wypożyczyłyśmy tę książkę z biblioteki miejskiej, ale w najbliższym czasie na pewno ją zakupimy!

"Kicia kocia gotuje" Anita Głowińska (2+) Seria książeczek o Kici Koci, małej kotce, która doświadcza ciekawych i miłych przygód dnia codziennego wraz ze swoimi przyjaciółmi. Dzięki niej dzieci odkrywają świat i uczą się jak poruszać się w codziennym życiu. W tej części Kicia Kocia odwiedza babcię, z którą wspólnie przygotowuje zupę i pyszne ciasteczka. Z babcią nigdy nie ma nudy! :) Ciekawa grafika, przyjemna i krótka treść sprawia, że już najmłodsi pokochają Kicię Kocię! :)

"Basia i gotowanie" Zofia Stanecka i Marianna Olejniczak (4+) Basia skradła nasze serca! Uwielbiamy czytać o jej przygodach i kolekcjonujemy wszystkie części serii. Basia to mała dziewczynka, która chodzi do przedszkola i przeżywa na co dzień różne przygody, Jest zwykłą, wesołą, czasami kapryśną dziewczynką, ale nie da się jej nie lubić. Jak to się stało, że Basia gotuje? Mama się w końcu zbuntowała i zagoniła domowników do kuchni, a sama postanowiła odpocząć. Czy poszło im łatwo i gładko, i co zgotowali mamie? Dowiecie się, jeśli sięgniecie po tę książkę! :)


"Mam przyjaciela kucharza" Ralf Butschow "Mam przyjaciela..." - to seria książeczek o różnych zawodach. W części o kucharzu dowiadujemy się, jak wygląda praca kucharza "od kuchni". Główna bohaterka ma przyjaciela, który pracuje w restauracji i zaprasza ją, by mogła zobaczyć, jak wygląda na co dzień jego praca. Kucharz Stefan oprowadza ją po swojej kuchni, zabiera na zakupy i angażuje do pomocy. Na końcu książeczki znajdziemy przepis na "Spagetti Stefana", na które przepis zdradzimy Wam w kolejnym poście :) Które dziecko nie lubi długich, ciągnących się "klusek" ? Chyba każde je uwielbia i z chęcią przygotuje je razem z Wami!

"Zuzia uczy się piec" Liane Schneider i Annette Steinhauer Podobnie jak wcześniejsza pozycja, opowiadania o Zuzi to również seria wydawnicza. To historie bardzo przyjemne, lekkie z ładną grafiką. Dzieci z wielką przyjemnością będą po nią sięgać. Książeczka opowiada o dziewczynce, która bardzo chciała upiec ciastka, a mama wciąż jej odmawiała. Znacie to? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po nią razem ze swoimi pociechami w wolnym czasie i zainspirujcie się przepisem na ostatniej stronie, bo gdy do niej dojdziecie dzieciaki na pewno zaciągną Was do kuchni! :)

"Martynka i 40 kuchcików" Gilbert Delahaye i Marcel Marlier Kolejna przyjemna, lekka i inspirująca pozycja dla najmłodszych. Martynka wraz z przyjacielem spędza dzień w Szkole Gotowania mistrza Ojca Waniliusza. Ksiązka pokazuje w pewnym sensie kawałek naszej codziennej pracy, więc jest nam bliska. Dzieci poznają smaki i zapachy, pieką chleb i ciasto, gotują zupę. Martynka tuż po kursie piecze w domu rogaliki, więc przygotujcie koniecznie przepis na pyszne bułeczki, bo na pewno dzieciaki zechcą coś upiec! :)

"Co by tu wtrąbić" Ola Cieślak (1+) Doskonała lektura dla najmłodszych, twarde kartki pozwalają bez oporów dać książkę maluszkom. Ciekawa, krótka, przyjemna historia pewnego bardzo głodnego słonia. Poznajemy jego bogate menu, które sprawia, że po całym tygodniu jest doskonale najedzony. A czym? Przekonajcie się sami! Może dacie się zainspirować?

Mamy nadzieję, że dacie się zainspirować, sięgniecie po którąś z tych książek i otworzycie się na wspólną przygodę w kuchni! :)

A może Wy znacie jakieś książki, które moglibyście Nam polecić ? :)

1 komentarz:

  1. The market is flooded with people looking to purchase with greater prudence. Amazon believes that Amazon believe we can aid people to do the same womens night dress. Amazon Aware can be described as Shop You For available in the United States, Canada, and Europe provides new products that are in fashion, home, cosmetics as well as home categories.

    OdpowiedzUsuń