poniedziałek, 6 czerwca 2016

Zabawa w ... LEMONIADĘ TRUSKAWKOWĄ! :)


SMAKI DZIECIŃSTWA. Macie takie? Chyba każdy ma, prawda? Bywa, że wystarczy jedna myśl i już jesteśmy myślami te kilka lat wstecz, biegamy beztrosko po trawie, u boku najlepszy przyjaciel, a w ustach najlepszy smak! Gdy zamykam oczy, cofam się od razu w letni czas. Czerwiec to zdecydowanie mój ComfortMonth. Może dlatego, że właśnie w tym miesiącu wypadają moje urodziny? :) A może dlatego, że zaczyna się robić ciepło, słońce ogrzewa nasze ciała, maluje na nich kolorami, a ja zdecydowanie jestem ciepłolubna! 


Tak więc, moje ComfortFood to zdecydowanie owoce, letnie owoce prosto z ogródka swojego albo sąsiadki. Rabarbar maczany w cukrze, który strzelał między zębami, a moje usta wykrzywiały się w łobuzerskim uśmiechu, próbując przebić się przez kwasowość rabarbaru. Ale cóż, to on właśnie pochodził z ogródka sąsiadki. Truskawki z ogródka, własnego. Wygrzane w słońcu, słodkie same w sobie, choć doprawione śmietaną z cukrem smakowały nieziemsko! Ciasto drożdżowe! Z malinami lub jagodami i kruszonką. Takie, co znikało w kilka minut, bo nie można było się mu oprzeć. Jeszcze ciepłe, popijane zimnym mlekiem. Pamiętam jeszcze, jak chodziliśmy całą bandą z babcią na mirabelki. Żółte, miękkie, słodkie, PYSZNE! Nie mam pojęcia co z nich babcia robiła, może nic, bo nie zdołaliśmy donieść ich do domu? :) No i zdecydowany numer jeden wśród moich dziecięcych smaków - chleb maczany w jajku. Niezastąpiony, niezawodny, najlepszy! Teraz często robię go dziewczynkom. Kogel mogel robiony przez babcię, żółty, idealny, jedzony na taborecie. No i bawarka. O matko! Zupełnie o niej zapomniałam, a tak ją uwielbiałam jako dziecko! Niesamowite! Jak mogłam o niej zapomnieć. 

A teraz WY! Spróbujcie, to świetna zabawa, zobaczycie jak wiele tych smaków jest! Zamknijcie oczy i przenieście się w świat smaków swojego dzieciństwa! UWAGA! Grozi mocnym ślinotokiem! ;) 

A teraz wskoczcie na ten post i weźcie udział w konkursie! ZAPRASZAMY! Zabawa trwa do 10 czerwca! :)


***

TRUSKAWKOWA LEMONIADA

Składniki:

300 g truskawek
2-3 łyżki miodu
kilka listków bazylii lub mięty
1 l wody

Przygotowanie:

Truskawki obieramy z szypułek. Dokładnie myjemy i wrzucamy do kielicha blendera. Dodajemy miód, bazylię lub miętę oraz wodę. Miksujemy. Przelewamy przez sitko, PIJEMY! :) Najlepiej z lodem :)

Dziecko potrafi:

Obrać truskawki z szypułek i podjeść w między czasie, więc przygotujcie od razu więcej :)
Miód też smakuje doskonale!
Miksowanie i przelewanie przez sitko to również wielka frajda! :)

A samodzielnie przygotowana lemoniada smakuje najlepiej na świecie!!!


SMACZNEGO!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz