wtorek, 13 lutego 2018

Zabawa w ...SZYBKIE WALENTYNKOWE DESERY! :)Mamy siebie i nie mamy czego się bać. MAMY SIEBIE. Jakże to ważne, najważniejsze! Mieć kogoś tuż obok. Zasypiać w tulonym w kochające, ciepłe ramiona. Budzić się z pocałunkiem na dzień dobry. Mieć dla kogo robić poranną kawę i komu opowiedzieć o snach. Mieć z kim się śmiać i dla kogo żyć. Mieć z kim płakać i kłócić się. Mieć kogoś w kto Ciebie wierzy, podczas gdy Tobie tej wiary brak. Mieć w kogo wierzyć i o kogo się troszczyć. Mieć z kim wspominać i cieszyć się tym co jest. Cieszyć się, że MAMY SIEBIE.


Czasami w głowie pojawia się strach przed brakiem, przed pustką. Łzy płyną z oczu na samą myśl, smutek ogarnia serce na samo wyobrażenie, pustka wypełnia człowieka od stóp do głów. Gdy myślę, o tych którzy stracili bliskich, najukochańszych nie moge tego znieść, nie mogę powstrzymać potoku łez, nie potrafię zrozumieć. 

Człowiek wciąż poszukuje szczęścia, rozgląda się za nim z utęsknieniem, wciąż myśli będę szczęliwy kiedy, gdy... a tak naprawdę szczęście jest tuż obok. Szczęściem jest to, że MAMY SIEBIE!

***

Dzisiaj mamy dla Was mega szybkie przepisy na desery WALENTYNKOWE! :) Idealne dla tych, których kochacie! :) Dwa z trzech przepisów bazują na granoli, mam nadzieję, że macie zapas w domu! A jeśli nie - zajrzyjcie po przepis TUTAJ. Składniki możecie dowolnie mieszać i zmieniać. Nasza dzisiejsza granola nie ma żurawiny, ma za to w sobie trochę płatków orkiszowych i amarantusa ekspandowanego :) Dajcie się ponieść, a teraz do dzieła! :)

DESER 1:Składniki:

domowa granola
jogurt grecki
mrożone truskawki
miód

Przygotowanie:

Truskawki wrzucamy do garnka z odrobiną wody i gotujemy na miękkości. Odlewamy większość soku, które puściły i rozgniatamy lub miksujemy blenderem. Dosładzamy miodem według upodobania. Układamy deser: granola - jogurt - truskawki. Podajemy! :)


DESER 2:Składniki:

1 banan
3 łyżki masła orzechowego
1 szklanka mleka

truskawki mrożone lub dżem truskawkowy

Przygotowanie:

Banan, masło i mleko miksujemy blenderem na gładkie smoothie. Podajemy w truskawkami przygotowanymi tak jak w poprzednim przepisie lub dżemem truskawkowym.

DESER 3:1 szklanka domowej granoli
2 łyżki masła klarowanego (roztopionego)
1 banan

jogurt lub serek naturalny
truskawki z poprzednich przepisów

Przygotowanie:

Granolę i masło mieszamy. Banana rozgniatamy i dodajemy do granoli. Mieszamy wszystko razem. Wkładamy do formy na muffinki wysmarowanej masłem, ugniatamy tak by powstały kubeczki. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 150 stopni przez ok. 15 minut. Do kubeczków nakładamy jogurt i truskawki. Podajemy! :)

1 komentarz: