wtorek, 19 grudnia 2017

Zabawa w ... "SUPER ŻYWNOŚĆ, czyli superfoods po polsku" M. Różańskiej !Żurawina, pestki dyni, czosnek, owies, orzech włoski czy pomidor to nie tylko zwykłe polskie produkty, to SUPER produkty! O tym przekonuje Nas Małgorzata Różańska w swojej książce "SUPER ŻYWNOŚĆ, czyli superfoods po polsku". 

Od dłuższego czasu panuje trend na superfoods. Nie ukrywam, że i my płyniemy tym nurtem sięgając po te produkty. Staramy się jednak nie zapominać o tym, że nasze rodzime produkty też potrafią być skarbnicą zdrowia. I o tym własnie pisze Małgorzata w swojej książce. Przekonuje Nas, że produkty, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie znajdują się na wyciągnięcie naszych rąk. Dzięki niej poznajemy właściwości tej super żywności prosto z naszych ogródków. Nasza dieta uzupełniona o te właśnie produkty pozwoli nam cieszyć się zdrowiem przez długi czas.

Książka zawiera dokładne opisy osiemnastu polskich produktów, które Małgorzata Różańska zalicza do super żywności. Każde z nich dokładnie opisuje, zwracając uwagę na ich wszelakie właściwości, zawartość witamin i składników odżywczych i ich konkretne działania na nasz organizm. Opisuje na przykład aronię, która polecana jest osobom z nadciśnieniem czy z cukrzykom. Wpływa doskonale na poprawę naszej odporności i wzbogaca nas w moc witamin. Burak ćwikłowy działa przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo, a czarny bez działa moczopędnie i przeciwbólowo. 

Oprócz owoców czy warzyw znajdziecie tu również pestki i nasiona takie jak orzech włoski, pestki dyni czy siemię lniane. I tak pestki dyni zaskakują tym, że są uzupełnieniem diety przy trądziku i oczywiście - co chyba powszechnie wiadomo - idealnie sprawdzają się przy diety przy odrobaczaniu. Natomiast orzech włoski doskonale wspomaga naszą pamięć , ale mogą również chronić przed nowotworem piersi! 

Przy każdym z produktów znajdziecie przepisy z ich wykorzystaniem. Są one nieskomplikowane, brzmią smakowicie, a przy tym okraszone są pięknymi zdjęciami. Dziś tylko kilka słów o książce, ale na pewno nie raz wykorzystamy te przepisy i zapewne podzielimy się nimi z Wami :)

Tą książkę polecam wszystkim, którzy chcą zdrowo się odżywiać jednocześnie budując swoje zdrowie i siłę organizmu. Polecam ją także tym, którzy jeszcze nie zainteresowali się tym, jak bardzo dieta ma wpływ na nasze zdrowie oraz tym, którzy nie dowierzają. Tak naprawdę ta książka jest dla każdego z nas! A jako jest motto idealnie pasują słowa "Jesteś tym co jesz!". Brak komentarzy:

Prześlij komentarz