piątek, 21 lipca 2017

Zabawa w ... LODY ! :)
Czy istnieje coś co bardziej kojarzy się z latem niż lody ??? Chyba nie, patrząc na to jak ochoczo zareagowaliście akurat na ten przepis  Postanowiłyśmy więc zrobić dzisiaj jeszcze jedną wersję najprostszych lodów domowych i podzielić się nimi z Wami ! :)

***

Napisałam ten krótki wstęp z myślą by dodać post jedynie z nim. Ale nim kliknęłam „opublikuj” ocknęłam się. Poczułam jakbym cofnęła się w czasie, jakbym ogólnie się cofnęła. Pomyślałam, że nie mogę tego zrobić. Może tych wpisów nawet nie czytacie, może Was one nie ciekawią. Ale ja pomyślałam, że nie mogę wrócić do początku, do czasów kiedy nie potrafiłam dzielić się uczuciami, a może po prostu bałam się mówić i pisać o tym co naprawdę czuję. Kiedyś więcej we mnie było negatywnych uczuć, smutku, złości na samą siebie, braku wiary we własne możliwości, brak motywacji i dobrego podejścia do życia.

Czuję jakbym się cofnęła, a właściwie mało co czuję. Dzień mija za dniem, czas ucieka mi między palcami nawet nie wiem kiedy, uczucia płyną gdzieś może obok, a ja nie mogę ich dosięgnąć. Wydaje mi się jakbym nie potrafiła cieszyć się tym co mam, tym co los mi daje, tym co jest tuż blisko, co jest spełnieniem moich marzeń. Chcę to złapać, przytulić, ukochać, otoczyć miłością, ciepłem, UCZUCIEM. Jestem tak blisko, a jednak daleko.

Czuję jakbym żyła innym życiem. Wyimaginowanym, podpatrzonym na instagramowych kontach, na pinterestowych zdjęciach i uderzam się w policzek. Muszę się ocknąć. Ale nie zamierzam uciekać, stosować detoxu czy przymuszonego odcięcia się. Nie! Wystarczy mi świadomość zagalopowania się w świat poza światem. Wiem, że to się wydarzyło, a teraz czas wrócić. Do życia, do miłości, do szczęścia, do cieszenia się chwilą, do doceniania tego co mam, do UCZUĆ.

WRACAM DO WAS, WRACAM DO SAMEJ SIEBIE….

***

LODY JOGURTOWE Z MALINAMI
Składniki:
400 g gęstego jogurtu greckiego
1 łyżeczka tahiny (pasty sezamowej)
2 łyżki płynnego miodu
1 szklanka malin
Przygotowanie:
Jogurt miksujemy razem z miodem i tahini. Masę wlewamy do foremek, maliny wkładamy kiedy chcemy. Możemy od tego zacząć, będą wtedy wierzchołkiem loda, możemy zrobić to w trakcie albo zakończyć lód malinami. Wkładamy foremki do zamrażalki, po tym jak minie pół godziny, wkładamy patyczki. Mrozimy minimum 3 godziny. Smacznego!

LODY MALINOWO-ORZECHOWO-JOGURTOWE
Składniki:
350 g jogurtu naturalnego
2 bardzo dojrzałe banany
1 spora łyżka masła orzechowego
5 łyżeczek miodu (według życzenia Lenki)
1 szklanka malin
Przygotowanie:
Wszystkie składniki umieszczamy w kielichu blendera i miksujemy do uzyskania gładkiej konsystencji. Wlewamy do foremek, wkładamy do zamrażalki. Po pół godzinie wkładamy patyczki. Mrozimy minimum 3 godziny. 5 minut przed podaniem wyciągamy by łatwiej je było wyjąć z foremki.


2 komentarze:

  1. Jakie piękne zdjęcia! A ja wchodzę na Twojego bloga żeby chłonąć te Twoje "wstępy od siebie", są mi bardzo bliskie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję ogromnie! To dla mnie bardzo ważne <3

    OdpowiedzUsuń