wtorek, 23 maja 2017

Zabawa w ... KONKURS KULINARNY "MAŁY SZEF KUCHNI"! :)Nie myślałam, że z takiej luźnej, wtedy jeszcze, abstrakcyjnej myśli dojdziemy do tego miejsca, a jednak! Za Nami  I edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu "Mały Szef Kuchni"!!!

Gdy zaczęliśmy prowadzić warsztaty kulinarne dla dzieciaków, nie sądziliśmy, że zrodzi się z tego firma, a jednak. Życie potrafi zaskakiwać. Sprawia Nam to wiele satysfakcji, choć nie ukrywamy, że doskwiera Nam powoli noszenie ciężkich pudeł z 3 piętra do auta i z powrotem. Wyczekujemy naszej przeprowadzki na wieś, gdzie będzie Nam o wiele łatwiej. Jednak w związku z tym, że nie lubimy "stać w miejscu" postanowiliśmy pójść o krok dalej i zorganizować konkurs! Właśnie taki typowo międzyprzedszkolny, by w jednym miejscu spotkały się dzieciaki i zmierzyły się z gotowaniem! Zarówno my jak i opiekunowie przedszkoli mieliśmy wiele obaw. Nie myślcie, że tylko Wy się obawialiście tego wyzwania, my również! Jak się okazało dzieciaki i Panie zaskoczyły Nas bardzo pozytywnie. Zaangażowanie jakie było widać w waszej pracy pozwoliło Nam poczuć ulgę już na początku konkursu. Zaskoczyliście Nas swoją kreatywnością i możliwościami! To co tworzyliście było zaskakujące, piękne i pyszne! Dziękujemy Wam!

Wszystko wyszło, tak jak to sobie wymarzyliśmy, mamy ogromną nadzieję że Wam również się podobało. Czekamy na wasze opinie, jak najbardziej szczere i prawdziwe. Patrząc z boku a zarazem uczestnicząc w wydarzeniu możecie podpowiedzieć Nam co możemy ulepszyć, by kolejna edycja wyszła jeszcze lepiej! :)

 Jest rzesza ludzi, którym chciałabym podziękować, więc nie zamęczam Was długim wstępem tylko zaczynam podziękowania. Bez tych wszystkich ludzi nic by się nie udało, każdy przyłożył swoją rękę do tego by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik!

Gościem specjalnym naszego wydarzenia była Natalia Paździor - I Polski MasterChef Junior! Dziękujemy ogromnie za obecność! Jak się okazało Natalka jest miłą i sympatyczną nastolatką, zaczynała swoją przygodę z gotowaniem w tym wieku, w którym właśnie byli uczestnicy konkursu. Natalia z przyjemnością rozdawała autografy i robiła zdjęcia ze wszystkimi, którzy mieli na to ochotę. Ostatecznie bardzo rzetelnie oceniła potrawy przygotowane przez dzieciaków i ogłosiła wyniki konkursu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie z Nią! :)

Chciałabym podziękować mojemu wspaniałemu mężowi, bez którego nie udałoby się tego zorganizować. Dziękuję Ci za Twoją kreatywność, obrotność i umiejętność załatwienia wszystkiego, nawet niemożliwego! Dziękuję za wiarę we mnie, w Nas i w to co razem tworzymy :)

Dziękuję również Martuś Tobie, no i Rafałowi trochę też :P ! Gdyby nie Twoje naciski by tą luźną myśl zorganizować, pewnie nawet nie zaczęlibyśmy działać, a ten konkurs nadal byłby tylko  marzeniem. Dziękuję za pisanie regulaminu na kolanie, poprowadzenie nas tą ścieżką wszelkich załatwień i wyratowanie z sytuacji wydających się bez wyjścia! No i oczywiście całemu Przedszkolu Chatka Misia w Stalowej Woli za współorganizację.

Jackowi Marchewka za pomoc i poprowadzenie całego wydarzenia, za wsparcie i motywację do działania.

Katarzyno i Piotrze, dziękujemy Wam za cierpliwość w wysłuchiwaniu wszystkich naszych narzekań i marudzeń. I za to, że jesteście tak zwyczajnie zawsze wtedy kiedy Was potrzebujemy! :)

Dziękuję wszystkim bliskim i dalszym, którzy w Nas tak po prostu wierzyli. Taka wiara czyni cuda i daje masę motywacji! Dziękujemy za poświęcony czas i energię Ewie, Gosi, p. Ani, Krzyśkowi, Nikoli, Patrycji i Wiktorii.

Dziękujemy wszystkim patronom i sponsorom, którzy wsparli Naszą akcję dobrowolnie:

Galerii VIVO! Stalowa Wola, a w szczególności Pani Agnieszce Ziętek za wsparcie w organizacji wydarzenia oraz ogromne wsparcie finansowe. 

Backstage Studio oraz Fotirena za wideo i fotorelację z całego wydarzenia, 

Led live za oprawę całego wydarzenia i umożliwienie Wam oglądania i podglądania z bliska tego co się działo.

Młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli za ogromną pomoc, zaangażowanie i kreatywność. 

Miejskiemu Domu Kultury za użyczenie Nam nagłośnienia i oprawę muzyczną. 

Urzędowi Miasta i Panu Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu za wsparcie finansowe.

Eurograv za wykonanie medali oraz statuetki za I miejsce.

Firmie A dal bert za ufundowanie fartuchów dla małych kucharzy.


Cukierni Cuda Wianki za pyszny i piękny tort.

Firmie Rakoczy za wsparcie finansowe.

Agencji Freestalowa za przygotowanie pamiątkowych dyplomów dla Przedszkoli biorących udział w akcji.

Firmie Alter za hel, którym mogliśmy wypełnić balony z logo akcji,


***

Przepis na zwycięską owsiankę:

Składniki:

1 szklanka mleka migdałowego
5 łyżek płatków owsianych 
1 łyżka kandyzowanego ananasa
1 łyżka suszonej żurawiny
Maliny
miód lipowy
1 banan
cytryna
1 mały jogurt naturalny

do dekoracji: maliny, truskawki, świeża mięta

Przygotowanie:

Płatki gotujemy na mleku migdałowym, pod koniec gotowania dorzucamy ananasa i żurawinę. Mieszamy często by się nie przypaliło. Maliny ugniatamy widelcem razem z miodem (ilość zależy od Nas ale ważne by nie były zbyt słodkie). Banana kroimy w plasterki, skrapiamy sokiem z 1/3 cytryny by nie ściemniał. Nakładamy owsiankę do słoika. Na spód dajemy 2/3 ugotowanych płatków owsianych, na nie jogurt naturalny, następnie pozostałą część płatków, mus malinowy i dekorujemy malinami, bananem, truskawkami i miętą. 

Za przepis dziękujemy dzieciakom z Przedszkola w Zbydniowie.

***

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez FOTIRENA!

Dziękujemy wszystkim przedszkolom za udział w konkursie i do zobaczenia za rok! :)

Samorządowe Przedszkole nr 5 w Sandomierzu
Niepubliczne Przedszkole DOMmisia ul. 100-lecia w Nisku
Przedszkole Integracyjne nr 9 w Tarnobrzegu
Przedszkole Niepubliczne DOMmisia ul. Chopina w Nisku 
Przedszkole nr 5 w Stalowej Woli
Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół Społecznych w Stalowej Woli
Przedszkole Niepubliczne Chatka Misia ul. Popiełuszki w Stalowej Woli
Przedszkole Niepubliczne Chatka Misia ul. Okulickiego w Stalowej Woli
Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu
Przedszkole nr 4 w Stalowej Woli
Przedszkole Publiczne w Zbydniowie
Przedszkole Prywatne Ene-due-rabe w Stalowej Woli
Niepubliczne Przedszkole Baśniowy Świat
Przedszkole nr 9 w Stalowej Woli


III miejsce - Niepubliczne Przedszkole DOMmisia w Nisku


II miejsce - Przedszkole Publiczne nr 9 w Stalowej Woli


I miejsce - Oddział Przedszkolny w Zbydniowie. Gratulujemy! :)

1 komentarz:

  1. Ale impreza!:) Ile dzieciaków!:) Fajnie widać ich zaangażowanie w to wszystko i na zdjęciach i na filmiku�� fajnie to wymyslicie☺ pozdrawiam Olcia S.

    OdpowiedzUsuń