czwartek, 18 sierpnia 2016

Zabawa w ... SAŁATKĘ Z KASZĄ BULGUR I TUŃCZYKIEM! :)


Gdy wracasz z wakacji, lodówka świeci pustkami a w domu czeka paczka niespodzianka ze smaczną zawartością, to jest ten moment kiedy cieszysz się jak dziecko. Cieszysz się, że blogujesz. Czujesz się doceniony i zwyczajnie szczęśliwy. 

Gdy zaczynałam moją przygodę z blogowaniem, nie sądziłam, że to nastąpi. Z czasem zaczęłam o tym myśleć, mieć nadzieję, że może kiedyś. No i tak już za Nami trochę paczek, miłych prezentów, ciepłych słów, wiele oznak dobra, docenienia, zaufania. To wiele znaczy. Bardzo wiele. Zwłaszcza gdy samemu się siebie nie docenia, gdy jest się niedowiarkiem. Takie sytuacje budują.


Nie ukrywamy, że naszym ulubionym sklepem jest LIDL. I to nie dlatego, że właśnie otrzymaliśmy od nich paczkę. Tak zwyczajnie mamy do niego zaufanie. Zwykłe, konsumenckie zaufanie. Znajdujemy tam produkty, które potrzebujemy, a czasami takie, których jeszcze nie znaliśmy.

Zapewne większość z Was wie, że często pojawiają się w Lidlu produkty tematyczne. Bardzo to lubimy, bo pozwala to na zasmakowanie kuchni świata, a znalezienie wszystkich produktów w jednym sklepie jest bardzo pomocne. Nasza paczka też okazała się tematyczna, bo w Lidlu właśnie można dostać produkty hiszpańskie! 
Nasza propozycja to sałatka, prosta, szybka a przy tym bardzo smaczna! Na pewno na stałe zagości wśród naszych ulubionych! Lenka zajadała tuńczyka prosto ze słoika i nie mogłam jej odgonić, ale nie dziwię się, bo był pyszny!

***

Wybierzcie się zatem do LIDL-a i przygotujcie tą sałatkę! Smacznego!!!

SAŁATKA Z TUŃCZYKIEM I KASZĄ BULGUR

Składniki:

1/2 szklanki kaszy bulgur
1 łyżeczka soli

200g białego tuńczyka SolMar w zalewie
1 czerwona cebula
 2 łyżki ciecierzycy w słoiku lub ugotowanej
100 g czarnych oliwek
1 duży pomidor
sól, pieprz do smaku

Przygotowanie:

W garnku zagotowujemy 1 szklankę wody z solą,gdy wrze wrzucamy kaszę i gotujemy ok.8 minut. Powinna wsiąknąć całą wodę. Odstawiamy do przestygnięcia.Do kaszy dodajemy tuńczyka odsączonego zalewy,całe oliwki, ciecierzycę, pokrojoną w piórka cebulę oraz pomidora pokrojonego w kostkę. Doprawiamy solą i pieprzem w razie potrzeby. Polewamy oliwą.   


8 komentarzy: