czwartek, 21 lipca 2016

Zabawa w ... KOKTAJL GRUSZKOWO-JAGODOWY! :)


Wakacje... zbliżają się wielkimi krokami. Czas na myślenie o tym co zabrać, co się przyda, co będzie zbędne. Pakowanie i rozpakowywanie bo miejsca za mało. Co odrzucić. A może jakoś uda się to upchnąć. Pod nogi, między foteliki i o... jeszcze tu w tej małej szparce w bagażniku. Tak jest zawsze. Nigdy nie wystarcza Nam miejsca. Mąż zazwyczaj już na przedbiegach traci cierpliwość, no ale przecież przydać się może wszystko prawda? :) 


Spakowani. Wyjeżdżamy. Jedziemy tam gdzie nikt Nas nie znajdzie. Gdzie nagle wszystko co zabrane wydaje się zbędne. Dzieciom nie potrzeba nic oprócz wody, piasku i patyków. A nam? Kawałek koca i promieni słonecznych. Czas zatrzymuje się, jest tylko tu i teraz. Jezioro pięknie szumi, odbija promienie słoneczne tak, że oczy mrużą się co zazwyczaj bywa nieznośne, ale nie tym razem. Tutaj wszystko jest inaczej. Kawa o poranku smakuje jakoś tak przyjemniej, płacz wydaje się całkiem znośny dla ucha, a zimna w jeziorze woda nie odstrasza. Spacery po lesie stają się niesamowitą przygodą, poszukiwanie ślimaków świetną zabawą, a gdy czas odpocząć koc i książka to jedyne czego nam trzeba. 

Każde wakacje niosą ze sobą przygodę... Już nie możemy się doczekać jaką historię przyniosą Nam tym razem! Na pewno Wam ją opowiemy. 

***

Kuchenka i blender to chyba tym razem będzie nasze wakacyjne must have, bo czym byłyby upały bez pysznego, orzeźwiającego koktajlu???

KOKTAJL Z JAGODAMI I GRUSZKĄ :)

Składniki:

2 banany
1 gruszka
2 łyżki jagód
kilka listków mięty
1 łyżka soku z cytryny
mleko ryżowe (lub takie jakie lubicie)

Przygotowanie:

Banany i morele obieramy. Łamiemy na kawałki i umieszczamy w kielichu blendera razem z innymi składnikami. Ilość mleka zależy od tego jaką chcemy mieć konsystencję koktajlu. Jeśli dzieciaki chcą pić rurką zalejmy wszystkie składniki mlekiem, jeśli ma być to gęsty koktajl wlejcie mleka do połowy wysokości składników :) Próbujcie, smakujcie i pijcie na zdrowie!

SMACZNNEGO!!!


2 komentarze: